Home » Oferta handlowa » Profesjonalne maszyny i technologie do obróbki wibracyjnej felg (branża Automotive)

Profesjonalne maszyny i technologie do obróbki wibracyjnej felg (branża Automotive)

Flagowa oferta produkcyjna PPHU MATIO skierowana jest do firm, zakładów, oraz warsztatów branży motoryzacyjnej i tuningowej. W ramach oferty proponujemy Państwu profesjonalne urządzenia i technologie do wibracyjnego polerowania felg aluminiowych z wykorzystaniem kształtek ściernych i mediów wspomagających. Oferowane maszyny i urządzenia można obejrzeć i przetestować w zakładzie MATIO. Polerki wibracyjne do obróbki felg wykonujemy na indywidualne zamówienie klienta.

Polerka wibracyjna do obróbki felg aluminiowych FL170

Wygładzarka wibracyjna FL170 to zaawansowane pod względem konstrukcyjnym i sterowania urządzenie do wibracyjnego polerowania felg aluminiowych. Dzięki tego typu obróbce uzyskuje się lustrzane powierzchnie felg aluminiowych oraz wzmocnienie warstwy wierzchniej, poprzez odkształcenie plastyczne będące rezultatem oddziaływań mechanicznych kształtek polerujących. Zaletą polerowania wibracyjnego jest obróbka wszystkich powierzchni obrabianej felgi.

Polerka wibracyjna do felg

Zakres obróbki urządzenia:

Felgi samochodowe w zakresie średnic: 13÷24”.

Należy pamiętać, że maksymalny rozmiar obrabianej felgi zależy głównie od jej konstrukcji, przede wszystkim od średnicy zewnętrznej obrzeży wspierających oponę, jej szerokości oraz wielkości ET.

Charakterystyka urządzenia:

Zasilanie: 400V
Moc napędu: 1,8 kW
Pojemność całkowita: 170 L
Misa robocza: Stalowa z wewnętrznym wyłożeniem

Wymiary

Średnica zewnętrzna: 820 mm
Średnica wewnętrzna misy: 680 mm
Średnica trzpienia wew.: 230 mm
Wysokość trzpienia wew.: 115 mm
Głębokość misy: 500 mm
Wysokość całkowita bębna: 1170±30 mm
Wysokość z układem sterowania: 1870±30 mm
Masa bębna: 250 kg
Masa urządzenia z układem sterowania: 310 kg

Zalety urządzenia:

Efektywny i energooszczędny napęd osiowy o mocy 1,8kW i zasilaniu 400V

Większość maszyn do polerowania wibracyjnego felg dostępnych na rynku posiada ciężką konstrukcję oraz napęd boczny w postaci 2 lub 3 prostych wibronapędów o mocy całkowitej od 3,0 do nawet 9,0 kW. Obniżenie masy wibrującej tj. konstrukcji komory roboczej oraz optymalizacja jej geometrii, zapewniającej pracę z minimalną masą kształtek ściernych, firmie MATIO pozwoliło na zastosowanie napędu o mocy 1,8 kW. Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia tego typu pracują w sposób ciągły i przez wiele godzin, obniżenie energochłonności napędu do 1,8 kW ma istotne znaczenie w analizie ekonomicznej kosztów pracy maszyny.

Zastosowanie centralnego wibronapędu umieszczonego pod komorą roboczą, zapewnia idealne warunki pracy ścierniwa i trajektorię jego ruchu. Dzięki centralnemu napędowi w wygładzarce FL170, wyeliminowano również konieczność regulacji położenia bocznych wibronapędów w czasie procesu obróbczego, z czym mamy do czynienia w ogólnodostępnych maszynach z napędami bocznymi.

Zaawansowane sterowanie na najwyższej klasy komponentach

Firma MATIO przy projektowaniu wygładzarki FL170 duży nacisk położyła na jakość, bezawaryjność i przyjazne sterowanie. Zastosowanie zaawansowanego systemu sterowania pozwala na programowalną pracę urządzenia. Operator maszyny może wybrać dowolny program pracy i czas obróbki. Praca operatora ogranicza się do kontroli procesu, zmiany ścierniw i mediów wspomagających. Wprowadzenie tego typu udogodnień wymaga zastosowania sterowania na najwyższym poziomie w oparciu o komponenty automatyki najlepszych światowych marek w tej branży. Priorytetem pozostaje zawsze jakość i bezpieczeństwo, czego symbolem jest znak CE umieszczany na maszynach naszej produkcji.

Zastosowany układ sterowania pozwala między innymi na:

  • Programowalną pracę urządzenia w zależności od prowadzonego procesu obróbki:
  • Szlifowanie
  • Dogładzanie
  • Polerowanie
  • Płynna regulacja obrotów napędu do 3000 obr/min za pomocą potencjometru umieszczonego na pulpicie operatorskim
  • Kontrolę czasu obróbki na panelu LCD
  • Pełną kontrolę postępów obróbki poprzez wprowadzenie opcji pauzy

System przepłukiwania i zrzutu ścierniwa

Wygładzarka wibracyjna FL170 wyposażony jest w układ przepłukiwania ścierniwa oraz jego zrzutu. System przepłukiwania oparty jest o sterowaną elektronicznie pompę perystaltyczną zamontowaną w module automatyki. Pompa ma niezależne sterowanie, co pozwala na wykorzystanie jej (po odpowiednim podpięciu przewodów ssąco-dozujących) do pracy z innymi urządzeniami wymagającymi systemu przepłukiwania.

Komora robocza wyposażona jest w króciec spustowy z możliwością montażu przewodu odprowadzającego zanieczyszczone media obróbcze do systemu separacji. W dnie komory roboczej przewidziano montaż wymiennego sita lub zaślepki, co zapewnia możliwość pracy w układzie otwartym lub zamkniętym np. podczas pracy z pastami polerskimi i proszkami wspomagającymi, które mają tendencje do blokowania i zapychania sit i zaworów.

Układ zrzutu ścierniwa ma istotne znaczenie przy wymianie kształtek ściernych podczas zmiany procesu obróbczego. Otwór zrzutowy zabezpieczony jest specjalnym korkiem z poręcznym systemem szybkiego otwierania i zamykania.

Zintegrowany system chłodzenia komory roboczej i napędu

Nowatorskim i niespotykanym do tej pory w rozwiązaniach konkurencyjnych wygładzarek jest zastosowanie przez firmę MATIO zintegrowanego systemu chłodzenia wibronapędu oraz komory roboczej. Przemyślana konstrukcja korpusu podstawy z zainstalowanym wydajnym wentylatorem oraz specjalnie zaprojektowane kanały przepływu powietrza, zapewniają skuteczny odbiór ciepła generowanego przez wibronapęd i ruch kształtek ściernych. Z racji trudnych warunków pracy każdego wibronapędu a zwłaszcza układu łożyskowania, w tego typu napędach temperatura pracy zespołu ma dominujące znaczenie pod względem żywotności i trwałości układu. Zastosowany układ chłodzenia zapewnia długotrwałą i bezawaryjną pracę „serca” urządzenia.

Optymalny kształt komory roboczej

Wygładzarka wibracyjna FL170 firmy MATIO charakteryzuje się komorą roboczą zapewniającą możliwość obróbki felg, przy minimalnej ilości mediów obróbczych. Odpowiednio dobrane promienie wewnętrzne oraz zwiększona grubość powłoki zabezpieczającej płaszcz stalowy w wybranych obszarach (najbardziej obciążonych) oraz zastosowany trzpień środkowy, zapewnia optymalne warunki pracy ścierniwa i poprawną cyrkulację w komorze roboczej. W większości konkurencyjnych maszyn komora robocza posiada kształt cylindryczny z ostrymi narożami bez trzpienia środkowego, co skutkuje zwiększonym zużyciem powłoki ochronnej oraz koniecznością pracy w większej objętości ścierniw.

Produkt polski

Wygładzarka wibracyjna FL170 jest produktem polskim. Urządzenie w całości zostało zaprojektowane i wykonane przez firmę MATIO, dzięki temu klient może liczyć na szybki serwis i wsparcie techniczne. Swoim klientom zapewniamy również możliwość regeneracji powłoki zabezpieczającej komorę roboczą.

produkt_polski

Cena: zapytaj o cenę biuro@matio.pl

Stan magazynowy: produkt dostępny

Jeśli posiadają Państwo pytania w zakresie przedstawionej maszyny, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub na e-mail biuro@matio.pl

Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz informacji ze strony www.matio.pl dopuszcza się tylko za pisemną zgodą firmy MATIO.