Home » Oferta handlowa » Rynnowe maszyny do obróbki wibrościernej

Rynnowe maszyny do obróbki wibrościernej

Wygładzarki rynnowe (korytowe) firmy MATIO należą do grupy maszyn przemysłowych stosowanych do obróbki wibrościernej detali o zwiększonych gabarytach. W szczególności zaprojektowane zostały z myślą o klientach poszukujących rozwiązań w zakresie gratowania, szlifowania ale również oczyszczania wibracyjnego. Konstrukcje rynnowe zwane również korytowymi ze względu na dużą uniwersalność i geometrię komory roboczej, znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu.

Wygładzarka rynnowa WR400

Firma MATIO, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, wprowadziła na rynek maszynę swojego projektu i wykonania – wygładzarkę rynnową WR400. W ramach oferty proponujemy Państwu profesjonalne urządzenie i technologie do wibracyjnego gratowania i szlifowania z wykorzystaniem kształtek żywicznych i mediów wspomagających. Wygładzarka wibracyjna WR400 posiada komorę roboczą pozwalającą na obróbkę wibrościerną detali z różnych materiałów o zwiększonych gabarytach, których obróbka w uniwersalnych wygładzarkach kołowych jest utrudniona lub wręcz niemożliwa.

Wygładzarka WR400

Wygładzarka rynnowa WR400 to integralny zespół urządzeń począwszy od samej wygładzarki poprzez niezależny stelaż pomocniczy, układ sterowania z programowalnym systemem pracy i zintegrowanym układem dozowania mediów wspomagających obróbkę wibrościerną. Maszyna posiada komorę roboczą wyłożoną specjalną powłoką poliuretanową o zmiennej grubości, dostosowanej do obciążonych obszarów pracy. Komora wyposażona jest we własny kolektor dozujący płynne media wspomagające obróbkę, zaopatrzony w 12 dysz oraz system zrzutu ścierniwa wraz z zaworem i wymiennymi sitami. Wygładzarka rynnowa WR400 może opcjonalnie pracować z przegrodami dzielącymi komorę roboczą na mniejsze części. Technologia pracy z wykorzystaniem przegród zalecana jest podczas obróbki detali których wzajemny kontakt nie jest wskazany.

Wygładzarka WR400

Charakterystyka urządzenia:

 • Zasilanie: 3-fazowe / 400 V / 50 Hz
 • Moc napędu: 1,7 kW
 • Pojemność nominalna (całkowita): 400 L
 • Komora robocza: Stalowa z wewnętrznym wyłożeniem
 • Układ zrzutowy ścierniwa o średnicy 200 mm z zaworem i wymiennymi sitami
 • Układ sterowania do pracy programowej z zintegrowanym układem dozowania mediów wspomagających

Wymiary i masy

 • Wymiary zewnętrzne wygładzarki (dł. x szer. x wys.): 1525 x 800 x 1230
 • Wymiary komory roboczej (dł. x szer. x wys.): 1200 x 590 x 650
 • Wysokość z układem sterowania: max 1920 mm
 • Masa wygładzarki: 710 kg
 • Masa urządzenia z układem sterowania: 775 kg

Produkt polski

Wygładzarka rynnowa WR400 jest produktem polskim. Urządzenie w całości zostało zaprojektowane i wykonane przez firmę MATIO, dzięki temu klient może liczyć na szybki serwis i wsparcie techniczne. Swoim klientom zapewniamy również możliwość regeneracji powłoki zabezpieczającej komorę roboczą.

Cena: zapytaj o cenę biuro@matio.pl

Jeśli posiadają Państwo pytania w zakresie przedstawionej maszyny, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub na e-mail biuro@matio.pl


Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz informacji ze strony www.matio.pl dopuszcza się tylko za pisemną zgodą firmy MATIO.